>

Firefox 12.0 Final Yayınlandı

Kişiselleştirilebilir özellikleri ve eklenti desteğiyle yıllardır en çok tercih edilen tarayıcılardanolan Firefox'un özellikle geliştiriciler için geliştirmeler içeren yeni sürümü yayınladı.
Firefox 12 Güncellemeleri
Eski sürümlerden daha kolay güncellenme.
ECMAScript 6 Map ve Setobjects desteği.
Firefox indirme yöneticisine yapıştırılan URL'leri otomatik indirme.
Firefox, javascript motoru JägerMonkey daha hızlı grafik işleme süresi dolayısıyla daha hızlı bir başlangıç yapıyor. Modern bir web tarayıcısı olarak karşımıza çıkan Firefox, WebM, HTML5 ve CSS3 desteği sunuyor. Direct2D ve Direct3D desteği grafiklerin daha hızlı yüklenmesini sağlayan başka bir faktör olarak karşımıza çıkıyor.
Düzenlenebilir Sekmeler
Firefox'ta sekmeler sürükle-bırak yöntemiyle taşınarak daha aktif ve hızlı bir çalışma ortamı yaratılabiliyor. Sekmeler uygulama sekmelerine dönüştürelerek sadece ikonları görünen daha az yer kaplayan hale de dönüşebiliyor.
Gruplanabilir Sekmeler
Firefox ile sekmeleri belli gruplara ayırarak çalışabilirsiniz. Böylece sekmeler arasında

kaybolmadan yaptığınız işe göre ayırabilirsiniz. Firefox Sync ile Senkronizasyon
Daha önceki sürümde bir eklenti olarak karşımıza çıkan Firefox Sync, bu kez tarayıcı içine entegre edildi. Geçmiş, sekmeler, yer imleri, parolalar mobil cihazlar dahil olmak üzere sahip olduğunuz tüm cihazlar için senkronize edilebiliyor.

Firefox Butonu
Sol üstte bulunan turuncu renkli Firefox butonu tarayıcı ayarlarıyla ilgili menüleri bir araya topluyor. Yer imleri, geçmiş, eklentiler, seçenekler menülerine artık bu alandan erişeceksiniz. Geliştirilmiş Güvenlik
İnternette daha güvenli ve iz bırakmadan gezmek için koruma uygulamaları güçlendirildi. Kötü niyetli yazılımların tarayıcı üzerinden kullanıcıları etkilemesi bu sayede giderek zorlaşıyor.

Çökme Koruması
Firefox kullanıcıları çökme problemleriyle karşılaşmışlardır. Bu problemle ilgili şikayetler artınca yeni sürümle beraber bu sorundan kullanıcıları koruyan yeni bir özellik daha hayatımıza girdi. Bundan sonra Adobe Flash, Apple Quicktime veya Microsoft Silverlight uygulamalarında meydana gelen çökmelerden tarayıcınız etkilenmeyecek ve işlemler yarıda kalmayacak.

3D Web
Web ortamında oyun ve görsel tasarımlarda modern yaklaşımların önünü açmak için WebGL desteği 3. boyutu tarayıcıya taşıyor.

Bu program en iyi ücretsiz Windows programları listesinde yer almaktadır.

Firefox Artı Yönleri
+ Sürekli güncellenen ve geliştirilen sürümler
+ Eski sürüme göre daha hızlı
+ Gelişmiş eklenti yönetimi
+ Kişiselleştirilebilen sekme yönetimi

1 yorum:

Shankar.shankar T dedi ki...

Thanks for sharing..!! I love your post .. I am looking more post like this one on
this blog .. this post proves really helpful for me .
Free software

Yorum Gönder